همه چیز درباره کانادا

تقاضیانی که برای دیدن جاذبه های کانادا، دیدار اقوام و آشنایان، شرکت در همایش و کنگره و یا دوره های کوتاه مدت تحصیلی قصد ورود به این کشور را داشته باشند، به عنوان ویزیتور کوتاه مدت درخواست خود را ارائه می دهند. توجه نمایید که در اپلیکیشن فرم های جدید، گزینه ای برای انتخاب تعداد دفعات ورود به کانادا وجود ندارد؛ به این معنا که تمامی درخواست ها به یک شکل به سفارت ارجاع داده می شوند و درنهایت تصمیم گیری در خصوص مدت زمان اعتبار ویزا و یک یا چند بار ورود بودن آن به عهده سفارت است.

از آن جایی که در اکثر موارد، تاریخ خاتمه ویزا با تاریخ انقضای پاسپورت یکی است، پیشنهاد می کنیم در صورتی که اعتبار گذرنامه شما کم است، آن را تعویض نمایید. اعتبار کل ویزای کانادا برای مدت زمان استفاده از آن است که اگر چند بارورود Multiple باشد، اجازه سفرهای مکرر را به دارنده آن می دهد. توجه داشته باشید که در ویزای عادی متقاضی نمی تواند در هر بار ورود، بیشتر از شش ماه در کانادا اقامت کند مگر اینکه سوپر ویزا داشته باشد که در این صورت می تواند در هر سفر تا دو سال در کانادا بماند.

 


 

 مدارک موردنیاز برای ویزای توریستی:

 • اصل پاسپورت های جدید و قدیمی “صفحه اول و صفحاتی که مهر ورود و خروج یا ویزا دارند، حتما باید اسکن شوند”
 • ترجمه شناسنامه هر یک از متقاضیان
 • ترجمه سند ازدواج “اگر زن و شوهر با هم اقدام می کنند.”
 • تکمیل فرم درخواست ویزا Application form
 • تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی Family Information
 • یک قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی زمینه سفید
 • ترجمه سند ملکی در صورت وجود
 • ترجمه مدارک شغلی ( برای صاحبان مشاغل جواز کسب، روزنامه رسمی و آخرین آگهی تغییرات و تصمیمات، پروانه طبابت، پروانه نظام مهندسی و یا پروانه بهره وری لازم است. کارمندان باید نامه اشتغال به کار، سه فیش حقوقی آخر و حکم کارگزینی یا حکم بازنشستگی خود را ارائه دهند.)
 • گردش حساب سه ماهه آخر که نشان دهنده مبلغ درآمد ماهیانه باشد و نامه تمکن Bank Statement به زبان انگلیسی ممهور به مهر امور بین الملل بانک
 • دعوتنامه به همراه مدارک مالی و کارت شناسایی فرد دعوت کننده و مدارک اثبات رابطه خویشاوندی دعوت شونده با دعوت کننده (در صورت نبود دعوتنامه ارائه رزرواسیون هتل الزامی است.)
 • رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا
 • رضایت نامه کتبی والدین برای خروج فرزند، درصورتی که فرزند زیر ۱۸ سال آنها به تنهایی یا با یکی از والدین سفر می کند.

 


 

 اعتبار ویزای کوتاه مدت کانادا:

اعتبار ویزاهای کانادا به هنگام ورود به کانادا توسط افسران اداره مهاجرت و مرزبانی کنترل می شوند. به طور معمول متقاضیان ویزای توریستی و دیداری می توانند حداکثر تا شش ماه در کانادا اقامت داشته باشند. کسانی که سوپر ویزا دریافت کرده اند اجازه دارند تا دو سال در کانادا بمانند. اگر ویزا به صورت Multiple صادر شده باشد چند بار ورود است و به دارنده ویزا امکان می دهد به طور متعدد وارد کانادا شود.

 


 

 فرزاندانی که بدون والدین سفر می کنند:

در صورتی که فرزندان زیر ۱۸ سال بدون والدین سفر می کنند باید رضایت نامه کتبی والدین خود را به همراه سایر مدارک ارائه نمایند و باید مشخص شود وظیفه سرپرستی از وی در مدتی که در کانادا اقامت دارد با چه کسی است. هم چنین اگر فقط یکی از والدین همراه فرزند باشد، باید رضایت نامه والد دیگر را داشته باشد.

 

مدارک مورد نیاز پیکاپ ویزای کانادا

 

ویزای مهاجرتی :
پرینت ایمیل سفارت
پاسپورت امضا شده
دو قطعه عکس ۵*۷ (مهر، تاریخ، آدرس و شماره عکاسی لازم می باشد)
قد و رنگ چشم
تکمیل صفحه ی آخر ایمیل سفارت (ایمیل شخص،آدرس،شماره تلفن)
امضای فرم وکالت نامه

ویزای غیر مهاجرتی :
پاسپورت با امضا
پرینت ایمیل سفارت
فرم وکالت نامه

 

 

چطور می توانم در کانادا کار کنم؟

 

یکی از سوالات متداولی که دریافت می کنیم این است که ” چگونه می توانم در کانادا کار کنم؟” برای افرادی که می خواهند در کانادا، نیوزیلند و استرالیا کار کنند شرایط اولیه برای کسب ویزای کار به شرح زیر می باشد:
شرایط اولیه کسب ویزای کار به منظور کار در کانادا در قسمت پایین آمده است:
 • نیاز به کسب پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادا دارید؛
 • در اغلب موارد کارفرما نیاز به کسب ارزیابی تاثیر بر بازار کار دارد (این شماره تاییدی است که به یک کارفرمای کانادا اجازه استخدام فرد خارجی را می دهد). موارد خاصی هستند که نیازی به ارزیابی تاثیر بر بازار کار ندارند؛
 • دولت کانادا باید ارزیابی تاثیر بر بازار کار را تایید کند؛
 • اگر ارزیابی تاثیر بر بازار کار تایید شود می توانید از طریق سفارت کانادا در منطقه خود یا کمیسیون عالی اقدام به درخواست ویزای کار کنید؛
 • سفارت کانادا در منطقه شما یا کمیسیون عالی درخواست شما را بررسی کرده، آن را تصویب یا رد می کند؛
 • اگر درخواست شما تایید شد یک ویزای کار در کانادا برایتان صادر می شود.
زمانی که کارفرما می خواهد به دولت کانادا ثابت کند قادر به یافتن شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا برای شغل موجود نمی باشد نیاز به ارزیابی تاثیر بر بازار کار دارد. شرایط اولیه این است که آنها باید این موقعیت شغلی را به مدت حداقل چهار هفته در کانادا آگهی داده، با تمام داوطلبین واجد شرایط که درخواست داده اند مصاحبه کنند، و فقط اگر بتوانند نشان دهند هیچ داوطلب مناسبی وجود ندارد می تواند برای ارزیابی تاثیر بر بازار کار درخواست دهند. حتی اگر کارفرما تقاضای ارزیابی تاثیر بر بازار کار داشته باشد ممکن است رد شود زیرا دولت کانادا فکر نمی کند آنها قادر به یافتن شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادای مناسب برای شغل موجود نیستند یا آنها شرایط را راعایت نکرده اند.
از آقای آندرو Kerr، مدیر شبکه مهاجرت تاسیس شده در آفریقای جنوبی خواسته شد تا در رابطه با این مراحل در نیوزیلند و استرالیا صحبت کند زیرا نام او، هم در سازمان ثبت نام آژانس مهاجرت استرالیا و هم در سازمان مشاورین مهاجرت نیوزیلند ثبت شده است.
او درباره نیوزیلند بیان کرد “افراد کمی برای مهارتهای لازم در بررسی ویزا، بدون داشتن پیشنهاد شغلی واجد شرایط می باشند بنابراین ما معمولا زمانی که پیشنهاد شغلی داریم، ابتدا درخواست ویزای کار را انجام داده و سپس درخواست اقامت در زمانی که داوطلب مشغول کار در نیوزیلند است تکمیل می شود.”
شرایط اصلی کسب ویزای کار در نیوزیلند به شرح زیر می باشد:
 • نیاز به پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در نیوزیلند دارید؛
 • آنهایی که نمی توانند از آفریقای جنوبی پیشنهاد کار داشته باشند می توانند اقدام به درخواست ویزای گردشگری برای ورود به نیوزیلند و جستجوی شغل کنند؛
 • زمانی که پیشنهاد شغلی کسب شد می توانید اقدام به درخواست ویزا را در داخل آفریقای جنوبی انجام دهید؛
 • زمان بررسی بین ۷-۲۵ روز کاری طول می کشد.
شرایط اصلی کسب ویزای کار برای استرالیا به شرح زیر می باشد:
 • نیاز به کسب پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای استرالیایی دارید؛
 • سپس کارفرما نیاز به درخواست شماره تایید حمایت دارد (شماره تاییدیه ای که اساسا به یک کارفرمای استرالیایی اجازه استخدام نیروی کار خارجی برای کار در شرکت آنها در استرالیا را می دهد). به همین دلیل کارفرما باید اقدام به تکمیل فرمهای مربوطه و نشان دادن انگیزه برای پیشنهاد استخدامی کند. توجه داشته باشید که این مورد تنها زمانی کاربرد دارد که کارفرما در حال حاضر دارای شماره تاییدیه حمایت معتبر نباشد؛
 • بعد از اینکه دپارتمان مهاجرت و شهروندی برای کارفرما شماره تاییدیه حمایت صادر کرد، او اقدام به درخواست شماره داوطلبی برای شغل خاصی که قرار است با کارفرمان خارجی پرشود، می کند. کارفرما فرمهای مربوطه را پر می کند. زمانی که این دو مرحله تکمیل شدند درخواست اصلی برای داوطلب تعیین می شود. شما نیاز به پیشنهاد امضاشده استخدام، قرارداد استخدام و توصیف شغلی برای کارمند دارید.